maserati-grancabrio-sport-01

Zaprezentowane w ostatnim czasie całemu światu, na samochodowych targach “Genewa 2011″, nowe Maserati GranCabrio Sport to tak naprawdę jedynie nieznaczny lifting poprzedniej doskonałości. Samochód od siebie zaoferuje za to sporo więcej przyjemności z jazdy, dzięki zwiększeniu ogólnej dynamiki maszyny, większej mocy silnika, wydajności i szybkości jego reakcji na “polecenia”, a także poprawieniu pracy skrzyni biegów.

maserati-grancabrio-sport-02

Nadwozie the GranCabrio Sport zyskało na poprawionych elementach karoserii z myślą o lepszej aerodynamice. Zaczynając od przodu charakterystyczny dziób prezentuje się czarnym grillem oraz wkomponowanym na nim Trójzębem z czerwonymi akcentami.

Reflektory otrzymały ciemniejsze klosze zdradzające większą zadziorność. Dopasowano do nich nieźle kontrastujące białe kierunkowskazy. Zarówno splittery przedniego zderzaka, jak i przeprojektowane boczne listwy progowe zostały polakierowane w kolorze nadwozia. Nowe GranCabrio Sport może się pochwalić też zupełnie nowym kolorem nadwozia “Rosso Trionfale” zainspirowanym “narodową włoską barwą” – czerwienią zastosowaną w latach 50-tych w wyścigach teamu Maserati (1957 r.), kiedy to Juan Manuel Fangio wygrał swój piaty mistrzowski tytuł F1 jadąc Maserati 250F.

Podobnie jak GranCabrio podbijało świat w 2009 roku na Frankfurt Motor Show, tak teraz Maserati posłużyło się targami w Genewie, by zaprezentować swoje potężne cabrio i nowy poziom jego technologicznego zaawansowania oraz prowadzenia modelu GranCabrio Sport.

Nowa wersja Sport korzysta z bardziej wydajnego i oszczędnego silnika Maserati o pojemności 4.7 w układzie V8. Zestrojono go z sześciostopniową przekładnią automatyczną ZF. Ta ostatnia z kolei została wyposażona superszybki system MC Auto Shift (zaczerpnięty wprost z Quattroporte Sport GT S), który ma za zadanie optymalizację szybkości reakcji odpowiedzi skrzyni biegów. Naturalnie aspirowany silnik wykonany w całości z aluminium, daje do dyspozycji pięknej włoszce aż 450 koni mechanicznych mocy (331 kW) oraz 510 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Maksymalna osiągana przez nią prędkość sięga 285 km/h.

Dużo czasu poświęcono również na dopracowanie układu jezdnego, gdzie stuningowano m.in. aktywny system zawieszenia Skyhook, odznaczającego się teraz bardziej sportową charakterystyką. Zainwestowano ponadto w układ hamulcowy instalując nawiercane tarcze dual-cast (wykonane z dwóch materiałów – żeliwa oraz aluminium).

Włoska nowość, perełka w postaci GranCabrio Sport trafi do sprzedaży w sieci Maserati, t.j. na wszystkie 62 rynki świata, już latem 2011.

maserati-grancabrio-sport-03
maserati-grancabrio-sport-04

Zdjęcia: Maserati