BMW M3 GTS - Genialny Torowy Samochód
” BORN ON THE RACETRACK TO LIVE ON THE STREET.
THE NEW BMW M3 GTS “


BMW M3 GTS - Genialny Torowy Samochód

Samochód budowany jest na specjalne życzenie – wystarczy złożyć zamówienie. A raczej złożyć wystarczyło, bo zamawianie się skończyło. BMW zamknęło listę przyjmowanych zgłoszeń na unikalne M3. Tym samym wszystkie przewidziane GTS-y na terenie Europu (w tym Wlk. Brytania) znalazły swoich właścicieli. I nie odstraszyła nikogo wysoka suma pieniędzy, którą trzeba w zamian zostawić (115,000 euro), ani to, że produkcja rozpocznie się dopiero w maju.

Kay Segler – szef M GmbH, przyznał, iż to dla nich naprawdę spore zaskoczenie, że BMW M3 GTS spotkało się z tak dużym zaintersowaniem. Z kolei ja się dziwię, że oni się dziwią..

Dzięki wykorzystaniu ogromnych ilości włókna węglowego, a także dążąc do reinkarnacji luksusowego samochodu sportowego, w drapieżną torową zabawkę dopuszczoną do ruchu ulicznego, waga M3 w odmianie GTS spadała do jedynych 1,490 kilogramów. Sporą zasługą tego było pozbycie się elektronicznych gadżetów, jak klimatyzacja, radio itp. Dodatkowo wyleciała tylna kanapa – teraz to dwuosobowa rajdówka. Najważniejszym krokiem było rozwiercenie 4-litrowego serca do pojemności 4,4, dzięki czemu moc “M-trójki” wzrosła do 450 Koni Mechanicznych. Wyniki jak w Porsche GT3 RS. Cały power silnika M3 GTS jest wysyłany na koła tylne za pomocą 7-stopniowej dwusprzęgłowej skrzyni biegów. To najbardziej ekstremalna “M-trójka” wszechczasów!

Kolejne zabiegi to założenie klatki bezpieczeństwa we wnętrzu kabiny, ewidentnie sportowych foteli, a z zewnątrz 19-calowe czarne felgi, nowy wydech, groźna czarna dokładka przedniego zderzaka, potężne skrzydło rodem z wyścigów DTM na tylnej klapie bagażnika, no i do tego ten drażniący pomarańczowy kolor.. Wszystkie te elementy zdrawdzają, że to wyjątkowo charakterna maszyna.

Ostre jak maszynka Gillette BMW M3 GTS sprawia, że każdy nowy zakręt przed nami jest jeszcze bardziej pożądany, aniżeli poprzedni. Bo takie właśnie jest te M3 – ma pożerać wszelkie możliwe zakręty, a nie proste kilometry. Dlatego w wyposażeniu otrzymujemy gratis kask oraz kombinezon sportowy..

BMW M3 GTS - Genialny Torowy Samochód
BMW M3 GTS - Genialny Torowy Samochód
BMW M3 GTS - Genialny Torowy SamochódZdjęcia: BMW
Źródło: germanpower.pl

Linki:
– BMW Polska www.bmw.pl
- German Power www.germanpower.pl