2011-Cadillac-CTS-V-Coupe-1
Cadillac swoim zagraniem właśnie przyprawił mnie o uśmiech na twarzy. Producent udostępnił oficjalne zdjęcia najmocniej wersji modelu CTS-V w niedawno zaprezentowanej odmianie Coupe. Model odbębni swój debiut za tydzień, na tegorocznym North American International Auto Show, w amerykańskiej stolicy motoryzacyjnej Detroit, a zaraz potem może śmiało ruszać na podbój rynku.

2011-Cadillac-CTS-V-Coupe

Konstruktorzy nie musieli nawet wiele się natrudzić, żeby przygotować ten model. CTS-V Coupe to nic innego jak skrócona w Photoshopie wersja luksusowego sedana. Silnik pozostał na swoim miejscu. I całe szczęście! W tym high-performance’owym coupe grzmi aż 556 wyjątkowo zdrowych i żwawych koni mechanicznych doładowanego 6,2-litrowego silnika LSA – olbrzymiej widlastej ósemy!

Jest to najbardziej udany pod względem wydajności i najpotężniejszy silnik w historii Cadillac’a. CTS-V Coupe potrzebuje na rozpędzęnie się do 100 km/h zaledwie 4 sekundy.

Cadillac CTS-V Coupe może zostać moim amerykańskim ideałem motoryzacyjnym. Bo czym on jest? Odpowiedzią na na mój typ, celnym trafem w moje gusta i strzałą amora – staje w jednym rzędzie z BMW M3 Coupe i Audi S5 Coupe. Choć w tym akurat zestawieniu Audi odrobinę kuleje. Bo szczęściem jest dla mnie kilkaset koni mocy, manualny gearbox i napęd na tył..

Cadillac spełnia wszystkie postawione wymagania w liście gończym mojej wymarzonej partnerki podróży. Piekielna moc 556 koni (747 Nm), doładowana rycząca V8, RWD i manualny lewarek do zarządzania wspomnianą mocą (automatyczna transmisja również jest dostępna – dla nudziarzy).

Poza ostrym jak Gillette silnikiem, na listę pochwał trafiają wyczynowe hamulce Brembo, najsłuszniejsze wyścigowe fotele Recaro, 19-calowe aluminiowe obręcze (bardzo ładne zresztą) z twardymi oponami Michelin Pilot Sport 2, dodatkowo zawieszenie zbliżyło się do nawierzchni o 51 mm.

CTS-V Coupe trafi do producji latem. Spodziewana cena: 70,000 $.
Czekamy też na kabrioleta, ale i tak Coupe zostanie chyba najbardziej pożądaną odmianą.

2011-Cadillac-CTS-V-Coupe
2011-Cadillac-CTS-V-Coupe
2011-Cadillac-CTS-V-Coupe
2011-Cadillac-CTS-V-Coupe
2011-Cadillac-CTS-V-Coupe
2011-Cadillac-CTS-V-Coupe
2011-Cadillac-CTS-V-Coupe
2011-Cadillac-CTS-V-Coupe