2010 Audi A8 Decydując się na odsłonę nowej generacji A8, zarząd Audi stwierdził jednogłośnie chyba: “A co tam!” i nieważne co mówią, ważne żeby mówili.
2010 Audi A8
2010 Audi A8

W przeciwieństwie do zaprezentowanego ostatnio nowego BMW serii 5 [-przerwa na moment rozmarzenia i zachwytu-], najnowsze Audi A8 przejdzie, a raczej przejedzie przez swoją kadencję raczej bez większego, pozytywnego echa. A jeżeli już się odbije, to nie echem, a czkawką ubolewania, że jednak można było zrobić to lepiej.

Obecnie wszystkie modele Audi robione są na jedno kopyto. Zapoczątkowane w Audi A4 stylowe reflektory podobały się jeszcze nawet w A5, no ale wszystko się w końcu nudzi! Poza tym, wygląd nowej “A-ósemki” był zbyt łatwy do przewidzenia. Bez niespodzianek. Trochę szkoda, bo pewnie spora część fanów oczekiwała czegoś więcej, niż tylko przewagi dzięki technice. Może czarujący design? Trudno, nie dowieźli.

Pierwsze spojrzenie na oficjalne zdjęcia. “Buda” nowego A8 brzydko przywiodła mi wspomnienie Passata B5. Fakt, Passat – fajna gablota, ale to jednak nie ta liga.
Widać najlepsi designerzy z Ingolstadt mają już urlopy świąteczne, bo tak porozciągać A4, to ja mogę sobie w Gimpie..

To nie to, że jest brzydkie, bo nawet nie jest. Jest zwyczajne i nijakie.
Pewnie dlatego, że premierę “A-ósemki” to ja już raz widziałem – tylko mniejszej.

Zapominając o tym, że wsiadamy do mega-drogiego A4, pewnie będzie jeździło się nim zupełnie dobrze.
Tradycyjnie prowadzenie limuzyny umilać będzie napęd Quattro – standardowy w każdej wersji.

We wnętrzu także nie odnajdziemy krzty rewolucji. Styl, wykończenia, wykonanie, materiały, spasowanie, komfort, wygoda, prestiż – wszystko znamy, ale to się nie nudzi. To jedyne co mnie w marce wciąż urzeka.

Samym wnętrzem luksusowy liniowiec pasażerski z Ingolstadt się nie obroni. Prawdopodobnie wielu dziennikarzy nie pozostawi na producencie suchej nitki.

Czy za cztery dni, w formie prezentu można liczyć na Mikołajkowy facelift Audi A8?

2010 Audi A8
2010 Audi A8
2010 Audi A8
2010 Audi A8
2010 Audi A8

Zdjęcia: Audi